Минуло 40 днів, як на вівтар свободи поклали своє життя хлопці з «Небесної Сотні». Світла їм пам’ять і вічний спокій! Загинуло десять наших земляків з «Волинської сотні» і ряду областей Великої Волині, серед них – Едуард Гриневич, племінник Лідії Смаль…
Місяць: Березень 2014
НЕБЕСНА МУЗИКА – НЕБЕСНІЙ СОТНІ
Небесна музика звучить… В жалобі ангели співають… Життя мінливе – тільки мить Із вічністю нас розділяє…
«Усе це – Волинь, моє благовісне Полісся…»
Ніна Горик народилася 7 вересня 1957 року в селі Забужжі Любомльського району на Волині. Після закінчення сільської десятирічки навчалась на філологічному факультеті Луцького державного педагогічного інституту ім. Лесі Українки. Учителювала в Головнянській середній школі, у школах м. Ковеля, викладала українську…
«ЗА ЩО Я ВКРАЇНУ ЛЮБЛЮ?»
Український Євромайдан вирує! На нашвидкуруч споруджених барикадах, на наметах, на залізних бочках, кучугурах почорнілого снігу, на дерев’яних конструкціях, обплетених колючим дротом, на польових кухнях, на рукавах і спинах протестувальників – повсюди біліють сотні прокламацій, звернень, лозунгів, гасел, епіграм, сатиричних малюнків,…
ПЕДАГОГІЧНІ ПОГЛЯДИ ШЕВЧЕНКА
Петро КРАЛЮК (родом з Ківерців на Волині) Учітеся, брати мої, Думайте, читайте, І чужому научайтесь, І свого не цурайтесь. Тарас Шевченко «І мертвим, і живим…» (1845)
ОКСАНА ЗАБУЖКО: ШЕВЧЕНКО – ЦЕ АБСОЛЮТНЕ НЕПРИЙНЯТТЯ ЗЛА
Провідна українська письменниця (родом з Луцька) розповідає, що означає постать Тараса Шевченка для України в тривожний березень 2014 року.
Культурний проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/
До 200 – річного ювілею Тараса Шевченка з 21 лютого 2014 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» впродовж березня триває культурний проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/.
НЕБЕСНА МУЗИКА – НЕБЕСНІЙ СОТНІ
У виконанні заслуженої артистки України Світлани Мирводи прозвучать пісні та романси на слова української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України Зої Кучерявої.
ШЕВЧЕНКО У ТВОРЧОСТІ ІВАНА МАРЧУКА
Тарас Шевченко – національний поет українського народу, тому кожний українець має свого Шевченка. Чим більше занурюєшся у світ його поезій, записи щоденника та подробиці життя, тим більше починаєш розуміти невичерпність цього феномену нашої історії та культури. Іван Марчук –…
«НАША ДУМА, НАША ПІСНЯ НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ…»
(з історії одного шевченкового рядка) Хто не знає крилатих рядків з Кобзаревого вірша «До Основ’яненка»: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…»? Та мало кому відомо, що в оригіналі вони звучали інакше і що впродовж років змінився їх…