НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА»

Spread the love

ЗАПРОШУЄ НА ЯРМАРОК ТРАДИЦІЙНОГО МИСТЕЦТВА

21-22 грудня 2013 11:00-19:00 

21-22 грудня 2013 року з 11:00 до 19:00 запрошуємо на Ярмарок традиційного мистецтва та заняття з вивчення колядок з відомими фольклорними гуртами та особистостями.
Відчуття різдвяних свят вже наповнює простір, наповнює кожного з нас, наповнює людей на Майданах. Бо саме там народжується Любов. А народження Бога – це народження Любові поміж нас! Цьогоріч очікування Різдва дуже особливе, шлях підготовки до нього сповнений випробувань, він зміцнює нашу віру і робить нас сильнішими.
Традиційно українці, готуючись до Різдва, вивчають колядки, роблять дідуха з жита, павука з соломи, очепурюють хату та подвір’я, готують різдвяні страви та дарунки для колядників.

Ярмарок народного мистецтва у Музеї Івана Гончара збере найкращих майстрів з Києва та інших областей країни, що спеціально для вас до різдвяних свят підготували силу силенну вишуканих творів мистецтва, а саме: гончарний посуд для святкового столу, солом’яні дідухи, павуки та ангели для декорування вашої оселі, прикраси, вишиті, ткані, плетені та в’язані речі, вироби з дерева, текстилю, паперу та інших природніх матеріалів. Також це чудова нагода у затишному колі творчих людей зігрітись теплим чаєм та кавою після денних та нічних варт на Майдані, придбати рукотворні дарунки для рідних і знову повернутись на Майдан.

Улюблені видавництва з новими різдвяними історіями та подарунковими виданнями для дорослих та дітей чекатимуть на Вас у ярмаркові дні.
Вивчення колядок з відомими фольклорними гуртами та особистостями («Буття», Бурса фольклору Валерія Гладунця, «Веселі вуйки», Тарас Компаніченко, Максим Бережнюк, Сусана Карпенко), а також тепла та щира програма для дітей від дитячих фольклорних гуртів «Райгородок», «Орелі» та театру дитячого фольклору «Дай Боже».
Протягом двох днів у Музеї Івана Гончара на Вас чекає родинна та затишна атмосфера, передріздвяний настрій, унікальні дарунки роблені душею улюблених майстрів.

 ПРОГРАМА
Ярмарку традиційного мистецтва в Музеї Івана Гончара
21-22 грудня 2013 року

21 грудня

12:00 – 13:00 – Майстер-класи для дітей та дорослих
 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з вивчення колядок та щедрівок з гуртом «Буття»
 14:00 – 15:00 – Майстер-класи для дітей та дорослих
 14:00 – 15:00 – Різдвяна майстерня з видавництвом «Свічадо»
 16:00 – 17:00 – Майстер-класи для дітей та дорослих
 17:00 – 17:30 – Дитячий фольклорний гурт «ОРЕЛІ»
 17:30 – 18:00 – Максим Бережнюк (сопілка, окарина, флояра)
 18:00 – 19:00 – Дитячий театр фольклору «ДАЙ БОЖЕ». Етнодійство для дітей «Ой, хто, хто Миколая любить»

22 грудня

12:00 – 14:00 – Майстер-класи для дітей та дорослих
 14:00 – 14:30 – Вивчення колядок з бурсою фольклору Валерія Гладунця
 14:30 – 15:00 – Різдвяна читальня від видавництва «Братське»
 15:00 – 16:00 – Дитячий фольклорний гурт «Райгородок». Майстер-клас з вивчення колядок та щедрівок.

 

ВИСТАВКА МАЛЯРСТВА СТАНІСЛАВА БРУНСА “СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ІДЕ, ЗА СОБОЮ РІЗДВЯНІ СВЯТА ВЕДЕ!”

До Різдвяних свят Музей Івана Гончара представляє двадцять живописних творів на різдвяно-новорічну тематику самобутнього митця із Дніпропетровська.

Станіслав Карлович Брунс народився у м. Березняки Пермської області 1946 р. Із 9 років навчався в студії образотворчого мистецтва. Після армії – у школі мистецтв при Палаці металургів, при художній студії, одночасно працюючи на металургійному підприємстві.
Серйозно зайнявся образотворчістю у 50 років, продовжуючи кращі традиції школи українського народного малярства.
Першу виставку представив мешканцям мальовничого та величного своєю історією села Космач у 2010 році на міжнародному святі “Великдень у Космачі”. 2012 року експонував свої твори в Галереї народного мистецтва “Світлиця” в Києві. У 2013 році персональна виставка Станіслава Брунса відбулася в Національній спілці майстрів народного мистецтва України, на якій було представлено 39 малярських творів, присвячених звичаям та побуту українського народу, давнім українським храмам, краєвидам рідного краю, а також життю та побуту селян Грузії та Латвії.
Митець багато мандрував Івано-Франківщиною, спілкувався з місцевим населенням, надихався культурною самобутністю та силою мистецьких традицій цього краю. Так виникали нові сюжети живописних картин про життя мешканців Кололмиї та Косова. Саме тут він створив такі твори як “Покрова над Космачем”, “Космацьке весілля”, “Весна у Космачі”, “Йордан у Космачі”, “Передноворічний ярмарок у Космачі”.
Станіслава Брунса цікавить життя горян Гуцульщини, як і життя та побут горян Грузії, куди він час від часу їде на пленер.
Сьогодні художник у активних творчих пошуках, у нього багато цікавих задумів, які намагається втілити у нові полотна та поділитися своїми почуттями із глядачами.
Виставка діятиме з 19 грудня 2013 року до 20 січня 2014 року щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

ВХІД У МУЗЕЙ
 для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

 

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *