Майстерність волинського Фаберже
Анатолія Бойка визнано світовим надбанням
17 липня володимирчани стали свідками історичної для княжого міста події Реєстр Рекордів оголосив світовий рекорд Заслуженого майстра народної творчості України Анатолія Бойка в номінації “Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом”.
Свідоцтво про світовий рекорд у рідному Володимирі-Волинському майстрові в день його 50-річчя вручила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. («Волинь Online» )
Уродженець Тернопільщини Анатолій Бойко багато років проживає у Володимирі-Волинському. За фахом він різьбяр по дереву й художній дизайнер, а усі інші вміння набув з досвідом роботи.
За 30 років творчої діяльності опанував 17 мистецьких технік, серед яких є 2 авторські, котрі не мають аналогів. У його авторській колекції налічується більше 700 робіт, багато з яких знаходяться у приватних колекціях Польщі, США, Канади, Японії, Італії, Греції, Англії, Німеччині та інших країн, в багатьох музеях України та у власних фондах.
Дві сотні вирізьблених та інкрустованих яєць нині прикрашають колекцію митця із Володимира-Волинського.
Творчість волинського майстра Анатолія Бойка визнано світовим надбанням людства. Техніку кування по яєчній шкаралупі та вирізьблення він освоїв самостійно і вона виявилася унікальною і досі невідомою у жодній країні.
Для роботи майстер використовує курячі, індичі, качині, гусячі, перепелині та страусині яйця. До свого винаходу Анатолій Бойко йшов рік, поки не створив і вперше не оздобив куряче яйце. А далі – інкрустація камінням Сваровскі, коштовними металами й камінням: бурштином, малахітом, агатом, оксидіаном, бірюзою та яшмою. Відтоді його називають волинський Фаберже, бо він творить шедеври з яєчної шкаралупи.
Залежно від складності проекту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату.
Майстер доводить, що з цього матеріалу можна творити дивовижні речі. Він здійснює неймовірне – інкрустує металом і коштовностями крихку натуральну яєчну шкаралупу. Іншими словами, з яйця робить тендітне мереживо, обрамлене у метал й оздоблене камінням. Тобто йому вдається зробити, на перший погляд, неможливе.
Перепелині яйця майстер поміщає в курячі, а ті в гусячі і навіть страусині. Майже на кожному яйці свій самобутній візерунок з металу. Техніку ковки сріблом по яєчній шкаралупі Анатолій винайшов сам. Їй нема аналогів у світі.
https://www.youtube.com/watch?v=NL0YqCB9Daw
Джерело:
інтернет-видання «БУГ», bug.org.ua,
«Волинь Online»,
фейсбук