4 лютого відбулось перше у новому 2021 році засідання Громадської спілки «Асоціація земляцьких організацій “Рада земляцтв областей та регіонів України“.
Звичайно, що в нинішній епідеміологічній ситуації воно проводилось з дотриманням усіх необхідних вимог карантину.
У засіданні взяли участь представники в Асоціації майже від усіх земляцтв столиці, а також запрошені.
Привітав присутніх і відкрив засідання Голова Асоціації Ткаченко Віктор Вікторович. Після вступного слова він ознайомив присутніх з першим пунктом порядку денного, який передбачав продовження повноважень координатора (Житомирське земляцтво) до кінця першого півріччя в зв»язку з епідеміологічною ситуацією в Україні.
Тож після одноголосної підтримки за традицією вести засідання продовжив Координатору Запаловський Йосип Антонович. Він розповів про заходи Асоціації до 30 червня 2021 року, які пов»язані з виконанням положень Меморандуму про співпрацю з Київською владою. А також ознайомив з планом роботи Міжнародної громадської оранізації «Земляцтво житомирян» на перше півріччя 2021 року на час продовження координаторства в Асоціації земляцтв.
Планом зокрема передбачається участь у заходах до 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Була внесена пропозиція подати від Асоціації до КМДА список ліквідаторів аварії 1 та 2 категорії від кожного земляцтва для їх нагородження. Пропозицію підтримали одноголосно.
Розгляд першого питання порядку денного завершив представник Київської міської держадміністрації Ніколаєв Олексій Георгійович. Він коротко окреслив післявиборчу ситуацію у Київській мерії, запевнив про сприяння у виконанні положень Меморандуму, а також передав план заходів КМДА на 2021 рік для вивчення можливої участі Асоціації у цих заходах.
Ткаченко В. В., Запаловський Й. А., Ніколаєв О. Г. (зліва направо)
Про реалізацію рішення Асоціації земляцтв щодо вишивання кожним земляцтвом «Рушника єднання» доповів голова ГО «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» Цибух Валерій Іванович.
А про концепцію та художні і технічні вимоги до вишивання розповіла Олена Ремез – координатор цього заходу. Присутні затвердили концепцію та терміни вишивання рушника.
Наступними у порядку денному були поточні питання та пропозиції, де мали змогу висловитись всі бажаючі учасники засідання.
Так, голова МГО «Асоціація Донеччина» Бутко Володимир Іванович вніс пропозицію і звернувся до пана Ніколаєва А. Г. (КАМДА) з проханням від членів цього земляцтва надати місце під сквер або одному зі скверів міста Києва присвоїти ім»я донецьких шахтарів, які ціною свого здоров»я і життя пробивали тунель під ЧАЕС, щоб унеможливити попадання води до реактора.
Дерев’янчук Геннадій Юхимович – виконавчий директор ГО «Львівське товариство» інформував про проведення четвертого учнівського Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Стежками каменяра». У конкурсі взяли у часть 1070 учніх з усіх регіонів України, та низки зарубіжних країн.Доповідач висловив побажання надати певну пітримку і сприяння цьому конкурсу.
І традиційне фото на згадку.
Жанна Шнуренко