12 жовтня в Любомльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із відомим українським кінорежисером-документалістом, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, лауреатом премії Василя Стуса Михайлом Ткачуком.
Ініціатором та співорганізатором заходу виступило Міжнародне громадське об’єднання “Волинське братство”, членом Ради якого є Михайло Ткачук.
Відкрив та вів захід директор музею Юрій Фініковський.
З вітальним словом до гостей зустрічі звернулась член МГО “Волинське братство”, уродженка с. Вишнів Любомльського району Галина Бідношей. Вона розповіла про напрямки діяльності волинського земляцтва у м. Києві, зокрема, про його культурно-просвітницькі заходи.
Користуючись нагодою перебування у Любомлі, Галина Бідношей вручила Подяку МГО “Волинське братство” за допомогу та співпрацю депутату Любомльської районної ради Віталію Данилюку.
Про свій життєвий та творчий шлях розповів гість заходу Михайло Ткачук. Під час виступу він відповідав на запитання присутніх, ознайомив їх з окремими моментами роботи над документальними стрічками “Лучеськ Великий на Стиру”, “Пані сенаторка”, «Загадка Норильського повстання» та ін. Автор розповідав про своїх героїв та про те, чому про них та про такі історичні події і до цього часу ще не знають так багато українців.
В ході зустрічі учасникам були представлені історичні документальні фільми “Щаслива Настуня” (стрічка із циклу “Загадка Норильського повстання”) та “Пані сенаторка (про члена Сенату ІІ Речі Посполитої О. Левчанівську).
На перегляд фільму та зустріч з їх автором прийшли голова Любомльської районної держадміністрації Олександр Устименко (на фото перший зліва) та заступник голови Любомльської райради Ганна Сачук (на фото друга зліва).
Згадали про буремні події учасники національно-визвольного руху в роки Другої світової війни учасники Норильського повстання, політв’язні Анатолій Дроздович (м.Любомль) і Сергій Піддубенець (с.Полапи).
Переглянути документальні історичні кінострічки та познайомитись з їх автором прийшли також працівники Любомльської ОТГ, учні гімназії імені Наталії Ужвій та школи №2 м. Любомль, представники ЗМІ, бібліотеки, краєзнавці, жителі та гості міста.
По закінченні заходу гостям були вручені видання та сувенірна продукція Любомльського краєзнавчого музею. Окремо для них було проведено екскурсію по м. Любомль. Дирекцією музею обговорено питання подальшої співпраці з МГО “Волинське братство”.
І фото на згадку:
Михайло Ткачук і Олександр Остапюк (попередній директор Любомльського краєзнавчого музею)
Михайло Ткачук і Микола Дзей (краєзнавець та колекціонер)