ПАРАЛЕЛЬНА ЕПІДЕМІЯ

Spread the love

 

  Сергій Шевчук

  

Ні, не йдеться про нову інфекцію, ні про вірусну, ні про бактеріальну. Мова взагалі не про медицину. Паралельна епідемія  це – неконтрольоване поширення злочинних намірів та дій по усьому світі, викликане людськими потребами боротьби з COVID 19, зокрема, необхідністю точної діагностики, порятунку хворих та наявністю засобів запобігання хвороби. Паралельна епідемія – не видумка противників вакцинації, не свіжа теорія вчених-вірусологів, не скандальна фабула журналістів. Це – офіційне застереження Інтерполу.

 

15 січня 2021 р. Генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток дав спеціальне інтерв’ю CNN, в якому попередив про ”пандемію загроз” з боку злочинного світу, з використанням хворобливого стану пацієнтів, трагедій їх родин, проблем територіальних громад та економічних  викликів у кожній державі.

За словами очільника Інтерполу,  загрози організованої злочинності в поєднанні  з сучасними можливостями  кібероперацій, створили безпрецедентно динамічну криміногенну ситуацію, що потребує глобального реагування.

Ще в листопаді минулого року Інтерпол випустив нові правила для правоохоронних органів стосовно пандемії. Адже вона уже дала можливість у 2020 році  злочинцям, що оперативно зреагували, швидко розбагатіти, як і корумпованим чиновникам, які приймали  рішення з фінансових питань.

Попит на засоби індивідуального захисту був піковий по всьому світі. Як попереджав Ю. Шток ”високий попит в поєднанні з  обмеженою пропозицією зроблять вакцини від COVID19 еквівалентом рідкого золота для мереж організованої злочинності, як тільки це стане доступним”.

2 грудня 2020 року Інтерпол направив правоохоронним органам 194 держав глобальне повідомлення про необхідність підготовки для протидії оргзлочинності, яка вже задіяна в віртуальних мережах Інтернету  по збуту вакцин, сертифікованих та підроблених. Водночас, був оголошений помаранчевий рівень небезпеки.

Головна ціль – вакцини. ”Доки уряди готувались до впровадження вакцинації населення, злочинні організації планували проникнути в мережу поставок та свідомо їх порушувати”.

Делікатно п. Шток не згадав про корумпованих  посадовців, готових очолити ”Схеми”, але це є очевидним завданням національної поліції та інших зацікавлених структур кожної держави.

Інша ціль – набори для тестування. Вони були необхідні в перші хвилі пандемії, але є затребуваними і нині. Від їх якості напряму залежить  ефективність карантинних обмежень та частота заражень.

Влітку, коли міжнародні поїздки будуть відновлюватись, діагностика вірусу набуде ще більшого значення. Така тенденція приведе до паралельного виробництва і поширення несанкціонованих і фальсифікованих тест-систем.

Контроль за їх якістю з боку ресурсу охорони здоров’я обмежений як авральністю ситуацій, так і складністю верифікації діагностичних виробів.

Водночас, недовіра населення до результатів тестування та висока ціна процедури  вже спричинили серед населення явище нехтування,  коли визначальним є клінічні прояви хвороби, а не результати діагностики. Не слід забувати, що контагіозність COVID19 максимальна саме в латентний період хвороби, коли типові симптоми інфекції ще не маніфестують.

Прибутковість мережі лабораторних закладів задіяних у процесі не завжди коригує з  достовірністю виданих результатів. Не минуло й місяця після попередження Інтерпола, як з’явились перші результати.

У Китаї та Південно-Африканській республіці поліція  заарештувала злочинців, що перевозили та зберігали тисячі флаконів ”вакцин” у вигляді фізіологічного розчину. Інтерпол не назвав назву підробок, але можна стверджувати, що йдеться не про китайські вакцини, а про більш відомі та дорогі Pfizer або Moderna.

 

У лютому цього року в Китаї була виявлена та знешкоджена мережа підпільного виробництва і збуту підроблених щеплень. Навіть агенство Сіньхуа не приховало фактів про те, що під кінець минулого року відбулось масове щеплення населення без дозволу уряду та без будь-яких прав це вчиняти.

Прибуток лише одного торговця, якогось Конга, досягав би в кінцевому результаті 3,6 млн $. Китай має довгу історію скандалів із вакцинаціями від різних хвороб, від підробок до продажу вакцин після неналежного зберігання. Тому влада Китаю здійснила реформування  правил  щеплень та загострила санкції до злочинців звинувачуваних у підробці вакцин.

Генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток висловив задоволення такими діями, але зауважив, що ”це лише вершина айсберга”.

Оборудки з вакцинами завжди супроводжуються певними міфами, що полегшують виконання злочину. 

 

Міф 1. Вакцина Х виробника А краща за вакцину Y виробника В.

Абсолютно безпідставне твердження на даний час.

По-перше, для такої категоричності потрібен тривалий період спостережень.

По-друге, дослідження кожної із трьох фаз експерименту здійснювалось в умовах цейтноту по відмінних між собою методиках, різними групами вчених, в різних куточках світу; найголовніше – для цього є визначені міжнародні інституції, які наділені правом оцінки  та допуску вакцин на ринок.

Навіть при умові сумнівів (як це трапилось із вакциною AstraZeneca, коли в 16-х державах призупиняють використання) говорять  про окремі партії (зокрема, ABV2856 та ABV5300) які треба перевірити додатково.

Для злочинців найкращий препарат це той, що готовий  до продажу, незалежно від марки та фірми.

 

Міф 2. Вакцини, які вже введені мільйонам людей, є пріоритетними і найбільш ”помічними”, тому їх не вистачає.

Перші допущені до обороту препарати розроблялись і виготовлялись у дуже спресований за часом період. Це – справді наукові досягнення.

Але додатковий час для вдосконалення методики  служить додатковою гарантією кращої якості. Прикладом може служити четверта за чергою вакцина дозволена у Європі. Виготовлена вона спільно фірмою Janssen і концерном Johnson&Johnson. Випробувана на 44 тис. добровольців, показала добрі результати в різних вікових та етнічних групах та ефективна проти нових штамів коронавірусу – британського і південно-африканського.

Немаловажно, що вакцина стабільна 3 місяця в умовах зберігання у звичайному холодильнику. Можна сподіватись, що нові розробки ще виразніше покращують щеплення.

 

Міф 3. Важливо, в якій країні вироблений препарат.

Зовсім не аргументована версія. В еру глобалізації колишні метрополії намагаються перевести виробничі потужності, особливо екологічно проблемні, на території колишніх колоній. Приклад азійської продукції більшості сучасних мікропроцесорів є досить показовим.

Можливо, зважати слід лише на факти причетності тієї чи іншої держави до розробки біологічної (бактеріологічної) зброї, що  побічно вказуватиме на кращі стартові позиції для протидії новим епідеміям.

 

Міф 4. Виробництво та збут імунобіологічних препаратів є  ”чистим”, соціально-відповідальним бізнесом задля порятунку людей.

Таким його хочуть представити фармакологічні корпорації. Не шкодують сил для показової картини всесвітньої благодійності і ВООЗ. Хоча дії експертів ВООЗ по поясненню причин першого  епідемічного спалаху в м.Ухань вдалими назвати важко.

Вакцини можуть використовуватись як елементи гібридних впливів. Не лише Росії.

Романс Європи із китайським фармакологічним комплексом почався із Сербії. В січні-лютому цього року Китай надіслав у Сербію півтора мільйона доз від фірми Сінофарм. Ще пів-мільйона надійде у березні. Президент Республіки Сербія А.Вучич з гордістю доповів журналістам: ”Я сконтактував із Сі Дзін Піном ще в жовтні, тоді  ціни на препарат значно впали. Коли ви побачите скільки заплатили, захочете мені поставити пам’ятник”.

Александар Вучич (ліворуч, без маски) вітає фахівців охорони здоров’я Китаю  і вантаж китайської медичної допомоги на летовищі Белграду, 21 березня 2020 року

 

Слідом Угорщина законтрактувала 5 млн доз. Про закупівлю від Сінофарм розмірковують в урядах Чехії та Німеччини.

Перша партія китайської вакцини в аеропорту Будапешта, 16 лютого 2021

 

Тим часом Китай приміняє дипломатичні щеплення. Як повідомив AL Jazeera, Пекін розіслав по світу в 10 раз більше вакцин, ніж  запропонував своїм громадянам – від Сербії до Об’єднаних Арабських Еміратів, від Еквадору до Таїланду.

І хоч в багатьох місцях китайський продукт є менш популярним ніж Pfizer чи  Moderna, та ситуація виглядає досить  динамічною. Бо препаратів для  щеплень може бути замало і тоді Європа, як і Африка, і інші не матимуть вибору.

Москва і Пекін тільки чекають не це, завжди готові відправити гуманітарний конвой. Політична ціна  ”братской помощи” буде величезною.

 

Сергій Шевчук

Written by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *