Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Історія
Пам’ятаємо, шануємо!
П'ятниця, 22 березня 2019, 13:32

 

alt

 

 
Ювілей без іменинника
Субота, 01 грудня 2018, 16:14

 

alt

 

 
Звіт про вивезення до Сибіру
Четвер, 01 листопада 2018, 14:48

 

alt

Листівка УПА. Вивіз на Сибір у 1947-му.

З альбому Ніла Хасевича «Графіка в бункерах УПА», 1952.

 

 
КОЛКІВСЬКА РЕСПУБЛІКА
Вівторок, 03 липня 2018, 22:54

 

alt

 

 
ТЕЛЕЦИКЛ «ВИДАТНІ ВОЛИНЯНИ»
Середа, 13 червня 2018, 15:54

 

НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКРМПАНІЯ УКРАЇНИ

ВОЛИНСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ

 

http://voltv.com.ua/gold-fond/teletsykl-vydatni-volynyany/

 
НАША МАЛАНКА ГАРНА ТА КРАСНА
Середа, 25 січня 2017, 21:59

(Різдвяна замальовка)

 

Початок 90 - х... Вiдроджується Україна – незалежна, вiльна, соборна, споконвiчна мрiя нашого народу. Iз небуття виринають українськi прадавнi звичаї, що попри заборони, iсторичнi лихолiття, трепетно зберiгалися предками, якi їх передавали з поколiння до поколiння. Тодi я вперше почула рiздвяне: «Христос народився! Славiмо його!». Коли вiталась iз друзями, вони здивовано мовчали у вiдповiдь...

В той час я працювала в колишньому Жовтневому палацi культури, де разом з Ольгою Рутковською (фахівцем Республіканського науково- методичного центру народної творчості) ми були iнiцiаторами проведення перших масштабних фольклорних вечорiв у Києві. Надзвичайне рiзнобарв’я костюмiв, неперевершена майстернiсть виконавцiв з рiзних регiонiв, розмаїтий репертуар з особливостями мiсцевої говірки i манери спiву, – для столичноїпублiки це була небачена дивовижа. Колядки, щедрiвки, веснянки та гаївки, а ще нечуванi ранiше назви: «Розколяда», «Колодiй», «Весiлля Свiчки», «Йордан» –  i для мене це було справжнiм вiдкриттям багатющоїспадщини нашого народу, але таким близьким i сокровенним, забутим колись i воскреслим нинi.

 
29 CІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Субота, 30 січня 2016, 18:20

Бій під Крутами 1918 року став не лише трагедією, а й кроком вперед, великою перемогою, яка досьогодні породжує хвилі все нових і нових підйомів українського народу.


Юнацький запал, героїзм та любов до України повів студентів у нерівний бій із нашим давнім ворогом. І хоча трьохтисячне військо супротивника було досвідченішим та набагато краще озброєним, нашим героям все ж вдалося тримати оборону цілих три дні і не допускати більшовиків до Києва.
Дорогою ціною дався подвиг полеглих під Крутами юнаків, але ми пам’ятаємо і шануємо їх вчинок. На жаль, герої вмирають, але пам’ять про них житиме вічно! СЛАВА УКРАЇНІ!

 
Обрядові пісні Любомльського району
Середа, 18 листопада 2015, 21:08

Записала Галина Бідношей.

Пісні, які супроводжують приготування короваю.

 

 

 

 
Д/ф "Василь Макух. Смолоскип"
Вівторок, 25 серпня 2015, 21:19

Василя Макуха почали називати "живим смолоскипом" після того, як він вчинив самоспалення на київському Хрещатику 5 листопада 1968 року, у переддень ключового свята для ідеології Радянського Союзу. Своїм вчинком чоловік намагався привернути увагу до внутрішньої ситуації в Україні та агресії СРСР у тодішній Чехословаччині. Про нього не відомо широкому загалові, але це не применшує вартості вчинку. Врешті й сперечатися, чи вважати самоспалення героїзмом можна, переглянувши фільм про людину, яка наважилася на це.

Сайт http://1tv.com.ua/

 
Тільки молитва
Неділя, 10 травня 2015, 08:18

10 травня 2015 року (друга неділя травня) в Україні відзначається Всесвітній День Матері

СКАЖИ СВОЇЙ МАМІ: ДЯКУЮ І ЛЮБЛЮ!

Хай виростить щасливою дитина,

Хай мати не побачить смерті сина,

Хай завжди буде злагода в родинах!

Хай прийде мир на нашу Україну!

 

 
ЗАКОЛИСАНИЙ ПОЛІСЬКИМИ ТУМАНАМИ
Середа, 17 грудня 2014, 09:56

(до 80 - річчя загибелі Дмитра Фальківського)

 

ПОСВЯТА Д. Н. ФАЛЬКІВСЬКОМУ

…Бо серцем я ніжний і чистий,
Дарма, що колись був чекістом…

Дмитро Фальківський

 

 
ДОСЛІДНИК ВОЛИНСЬКОГО КРАЮ
П'ятниця, 05 грудня 2014, 22:33

ПРО УЧЕНОГО-ЕНЦИКЛОПЕДИСТА ОЛЕКСАНДРА ЦИНКАЛОВСЬКОГО


ВОЛИНЬ ВРАЖАЄ УСІХ ХТО ЇЇ ВІДВІДУЄ, СИНЬООКИМИ ОЗЕРАМИ І ГУСТИМИ ЛІСАМИ. ОЛЕКСАНДР ЦИНКАЛОВСЬКИЙ ДОСЛІДЖУВАВ ДАВНЮ (ІСТОРИЧНУ) ВОЛИНЬ, ДО СКЛАДУ ЯКОЇ ВХОДЯТЬ СУЧАСНІ ВОЛИНСЬКА, РІВНЕНСЬКА, ЖИТОМИРСЬКА, ЧАСТКОВО ХМЕЛЬНИЦЬКА І ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТІ. ЩОБ КРАЩЕ ПІЗНАТИ ЇХ ІСТОРІЮ, ДОСЛІДНИК ПІДВОДОЮ, А ЧАСТО Й ПІШКИ ОБІЙШОВ УВЕСЬ КРАЙ.

ОЛЕКСАНДР ЦИНКАЛОВСЬКИЙ

 
КОХАННЯ І СТРАЖДАННЯ ВЕЛИКОЇ ЖІНКИ
Субота, 02 серпня 2014, 07:39

до дня пам’яті Лесі Українки (1871-1913)Кажуть, що справжній поет не повинен бути щасливим. Цей вислів можна віднести до долі Лесі Українки. Здається, вона народилася для щастя, адже Бог дав їй стільки талантів, але життєвий шлях виявився важким, тернистим, переповненим фізичного болю і душевних мук. Щастя Лесі в тому, що найрідніші люди завжди підтримували її, піклувалися про неї. Тридцять років вона боролося із невиліковною хворобою, і близькі люди, як могли, полегшували її страждання. Але жоден з них не міг захистити Лесю від неї самої, від її кохання. Вона любила без міри. Для письменників кохання – наче світло в кінці тунелю: без нього життя перетворюється на темряву, бруд та вічні пошуки себе. Тому творчість будь - якого поета чи прозаїка – це передусім історія його кохання, зрад, інтриг і пристрастей. Такі історії не схожі між собою, кожна має свою родзинку та особливе значення, і в тому, мабуть, головна принада любові.

 
«З НАРОДНОГО НАПИВШИСЬ ДЖЕРЕЛА…»
Понеділок, 14 липня 2014, 14:11

До 90 - річчя Василя Юхимовича


(1924 - 2002)
Подячний спогад на великий ювілей Поета

Василь Юхимович, наш земляк з Великої Волині, Син древлянської землі, до безтями любив своє рідне Полісся, оспівав його у багатьох поезіях, увічнив у геніальній пісні «А льон цвіте» на музику побратима з Черкащини Івана Сльоти, якого доля поєднала з Житомирщиною.

 
УКРАЇНЕЦЬ З ПРАВОГО БЕРЕГА ДНІПРА
Вівторок, 01 липня 2014, 08:57

СЛАВНИЙ СИН ВОЛИНІ – ПОБРАТИМ ШЕВЧЕНКА


Зигмунт Сераковський – герой польського національно - визвольного повстання проти російського самодержавства

 

 
ЗОЛОТІ МЕДИ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ
Неділя, 29 червня 2014, 08:11

Олена Пчілка(1849 - 1930)

 

29 червня 2014 року виповнюється 165 років від дня народження видатної українки Ольги Петрівни Косач - Драгоманової. І хоча минув вже не один ювілей з того часу, як її немає з нами, ми навіть не наблизилися до цієї феноменальної особис­тості, не змогли пізнати глибинну суть її художньо - творчої, науко­во - просвітницької, організаційно - видавничої діяльності. Для бага­тьох вона залишається лише ма­тір’ю Лесі Українки. Впродовж довгих 70 років не видавалися її твори і невідомо коли побачать світ усі унікальні дослідження та на­родознавчі праці. До цього часу не упорядко­вана, повністю не вивчена і не опублікована величезна нау­кова й епістолярна спадщина, а чимало листів з її кореспонденції до відомих митців, науковців, ос­вітян, політиків, письменників зникло без сліду.

 

 
« ПочатокПопередня12НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 2


Створено volyniany.ua