Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Сучасність КОРОЛЕВИ ЖИТНІХ ПОЛІВ. «ЖНИВА» – НОВИЙ КОЛОРИТНИЙ ПРОЕКТ ВІД ФОТОГРАФА ŁADNA KOBIETA (АННА СЕНІК), ( ФОТО)
КОРОЛЕВИ ЖИТНІХ ПОЛІВ. «ЖНИВА» – НОВИЙ КОЛОРИТНИЙ ПРОЕКТ ВІД ФОТОГРАФА ŁADNA KOBIETA (АННА СЕНІК), ( ФОТО)
Середа, 19 серпня 2015, 17:09

Відомий фотограф Aнна Сенік оприлюднила нову серію робіт, присвячену українським традиціям збору урожаю. У проекті “Жнива” показано три покоління жінок однієї родини: від наймолодшої до найстаршої. Світлини, наповнені сонцем і золотом колосся, вийшли дуже колоритними.


Саме так у давнину виглядали жнива в Україні. Втомлені сонцем і працею, молодиці, дівчата і старші жінки проводили на полі довгі дні від світанку до смеркання. Та це був радісний час: із піснями, жартами, бо працювати гуртом завжди веселіше.

Святу збору урожаю українці здавна надавали особливого значення. Перший зжатий сніп прикрашали червоною стрічкою. А з останніх колосків в`язали красивий вінок.
У найдавніші часи, коли українці ще суворо дотримувалися аграрно - магічних традицій, особі жниці, якій належало нести вінок з поля, приділялася особлива увага. Для цього обирали лише молодіу, красиву дівчину, з гарною репутацією, обов’язково незайману. Символічний зміст цієї переваги пояснює обжинкова пісня:


Ідіте, дівочки, в долину,
В червоную калину.
Становіться в рядочок:
Котра подобная – під віночок,
Позаторік несла старая,
То вродила мітла самая,
А вже торік – молода,
То вродило жито, як стіна…

Джерело: інтернет-видання «ВСВІТІ»


 


 


 


 


 


 


 

 


Створено volyniany.ua