Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Сучасність Волинська платформа діалогу між Україною і Польщею
Волинська платформа діалогу між Україною і Польщею
30 листопада 2018, 01:36

 

alt

 

Волинь стала платформою для діалогу між українською та польською стороною. Трапилося це під час тематичного форуму, що відбувся у Волинському краєзнавчому музеї сьогодні, 28 листопада 2018 року.

 

Організаторами діалогу виступили Волинська обласна державна адміністрація, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський осередок Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" імені Василя Стуса.

Мета -українсько-польський науковий діалог щодо пошуку спільної платформи порозуміння. 

Вироблення рекомендацій державним органам обох сторін.

 

Розпочався захід вступним словом начальника управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації Ольги Чубари, котра передала вітання від очільника області Олександра Савченка і побажала всім учасникам конференції плідної подальшої роботи.

alt

По тому ж зачитала вітальну адресу Степана Кубіва – голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

alt

"Робота Українсько-польського форуму «Волинська платформа діалогу» сприятиме обом країнам у пошуку виваженої спільної оцінки подій минулого та напрацюванні консолідованих підходів для співпраці у подальшому, – переконаний Степан Іванович. А відтак, в адресі наголошує, що чи не вперше за останні роки організатори заходу створили можливість для обговорення компромісу, а не майданчик для поглиблення конфронтації.

Віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур, своєю чергою, подякував голові Волинського осередку «Меморіалу» імені Василя Стуса Олександру Жуку за ініціативу в проведенні форуму.

alt

"Ми багато розмовляємо про польсько-український конфлікт з часу війни, але недостатньо уваги звертаємо на радянський і фашистський фактор у тім конфлікті, – зауважив Віце-консул. – Нині ж ми зустрічаємось у такий момент, коли Україна в черговий раз зазнає нападу з боку свого східного сусіда. Сьогодні вступає в дію воєнний стан. Мабуть, то хороший час, щоб відірватися трошки від наших сперечань та подивитися на польсько-українські відносини з перспективи майбутнього. У цей момент слід подумати, хто є справжнім ворогом, а хто є справжнім другом, наскільки Україна з Польщею – історично пов’язані. А наші суперечки та конфлікти – переносяться на долю наших народів.

Також марек Запур висловив сподівання, що нинішня зустріч у такому форматі не стане останньою і всі разом українці й поляки шукатимуть нових шляхів, аби віднайти платформу, необхідну для подальшого діалогу.

alt

По завершенню офіційної частини учасники Форуму приступили до обговорення питань форуму, серед яких, зокрема:

-     Роль сталінського та гітлерівського режимів у українсько-польській конфронтації напередодні та під час другої світової війни.

-     Спільні дії України та Польщі по розпізнаванню та протидії провокативним загрозам в українському та польському середовищах. 

-     Збереження місць пам’яті.

До участі були запрошені провідні дослідники українсько-польських відносин ХХ - ХХІ ст.

alt   alt

alt   alt

alt   alt

alt   alt

 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації,

Волинський краєзнавчий музей

28 листопада 2018 року

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2020