Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Наші публікації У ЧОМУ Ж СЕНСАЦІЯ НАГОРОДИ?
У ЧОМУ Ж СЕНСАЦІЯ НАГОРОДИ?
09 листопада 2018, 21:39

 

alt

 

Медаль Пушкіна з рук Путіна:

Чому чеському співакові?

 

Чому для такого сумнівного визнання був вибраний чеський співак?

Явомир Ногавіца. Чи знайомі ви з творчістю цього чеського співака, композитора, поета? Якщо ні, знайдіть на YouTube його пісні. Хоча б одну – неймовірну за щирістю "Комету". Він один із тих, хто, не маючи музичної освіти, здобув визнання не лише на батьківщині. Довгий час жив у м.Тєшині на спірній польсько-чеський території, що не завадило йому стати чи не найулюбленішим чеським співаком Польщі. Захоплювався піснями Булата Окуджави та Володимира Висоцького, доносив дух свободолюбства до своїх земляків. Його власні пісні часто повторюють інші виконавці, але кожен раз невдало, не так як Явомир.

Минулого тижня чеські медіа живуть новиною про те, що Ногавіца отримає у Москві медаль з рук самого Путіна. Артист підтвердив, що прийме нагороду – так звануМедаль Пушкіна.  В положенні про медаль вказується, що нагороду отримують громадяни "за заслуги в галузі культури, просвіти, гуманітарних наук, літератури та мистецтва...і т.д."

alt 

Яромір Ногавіца в молодості

То в чому ж сенсація? Пояснити ситуацію можуть нагороджені цією російською відзнакою українці. А це – Вадим Колесніченко – колишній член партії Регіонів, автор горезвісного мовного Закону. Він починав свою кар'єру з посади першого секретаря Володимир-Волинського міськкому ВЛКСМ, що на Волині(!). Проштрафився на оборудці із відрами, які незаконно хотів збути. Від криміналу його врятувала ... служба в рядах МВС УРСР. Потім україножерство піднесло його до Верховноі Ради в рядах згаданої партії. Нині він  – громадянин Росії, хоча Луцька міська Рада ще в 2012 році вимагала позбавлення його українського громадянства.

Ще один нагороджений – Олег Царьов – також нардеп-регіонал, колишній радник прем'єра Азарова. "Прославився" в Україні багатьма ділами, одне з яких – ініціатива встановлення у Києві пам'ятника П. Столипіну.

Медаль Пушкіна отримав і один сірієць – письменник-антисеміт. В 2012 році Д.Медведєв вручив нагороду йому особисто, знаючи, що він публічно схвалював теракти 11вересня 2001 року у США.

Та є й інші приклади. В 2014 році голландський філософ-славіст Ханс Боганд відмовився від отримання нагороди з рук В.Путіна.

alt

Ногавіца в наші дні

Чому так не вчинив 65-річний чеський співак?

Відповідь на це питання спробував дати Aleksander Kaczorowski у свіжому номері  "Newsweek": "Для польських симпатиків популярного барда його кар'єра у Кремлі є великою несподіванкою. Чому  для такого сумнівного визнання був вибраний чеський співак, особливий, теплий голос якого полюбило так багато поляків? Медаль Пушкіна не є звичайною відзнакою. Володимир Путін особисто затверджує список лауреатів, а шанси на нагороду мають виключно люди, які ніколи не критикували його політики. Медаль для Ногавіци не є лише виразом його артистичного визнання і діяльності по зближенню чехів та росіян. Передусім це – доказ сили російського лоббі в Чехії. Приклад Ногавіци свідчить про те, що  воно в силах віднайти для своїх цілей не тільки чільних політиків, але навіть дуже популярного артиста... Раніше нагороджений був Мілош Земан (нинішній президент Чехії), який регулярно гостює у Кремлі і не пропускає жодної оказії, аби не боронити Росію на міжнародній арені. Не нехтує при тому примітивними жартами, які стали його спеціалізацією. Під час минулорічного саміту в Пекіні запропонував Путіну ліквідувати присутніх в залі журналістів, бо так багато їх було. «Не треба ліквідовувати – «ласкаво» відповідав президент Російської Федерації, – достатньо їх придушити».

Чехи звикли до вибриків голови держави. Однак, його приклад є заразним. Голова нижньої палати парламенту Радек Вондрачек під час візиту до Москви в 2017 році стверджував, що чеські медіа не пишуть правди на тему Росії, а санкції ЄС не приносять ефекту, тому варто вирішити, чи вони взагалі мають сенс. Це не перший випадок коли чеські політики найвищого рангу поводять себе не як лідери країни - члена НАТО  і ЄС,  вітчизни Вацлава Гавела, а як російські васали Середньої Азії... Чеська Республіка, згідно соціологічних аналізів, є однією з найбільш податливих до російської пропаганди. Рахунок проросійських Інтернет-сервісів йде на десятки, є серед них навіть найповажніші портали, як наприклад Parlamentni listy.

Метою російських намірів є не лише втрата довіри чехів до НАТО і ЄС, а й конкретна користь. Чехи тривалий час не можуть вибрати виконавців розбудови атомної електростанції в Дукованах. Росіяни розраховують на те, що будуть мати в Празі другий Будапешт, тобто що отримають мільярди доларів за контракт, як зробили це недавно в Угорщині.

А що спільного з тим усім має Явомир Ногавіца? Нічого, окрім того, що приймаючи  медаль від самого Путіна, а перед тим від Земана, великодушно дає їм обом алібі в очах чехів".

Ось такі висновки відомого польського журналіста. Питання про російські нагороди українським обраним артистам напрошується мимоволі. І вже не хочеться згадувати про зв'язки молодого Явомира із Службами безпеки соціалістичної Чехословаччини, які він і не заперечує, бо "я нікому не зашкодив", і про пісню його колег по сцені "Стукач із Тєшина". І в Україні деякі відомі люди через це пройшли. Але чому обурюються польські журналісти, а не наші? На візит Віталіка Козловського до Москви найбільш адекватно відреагувала Анастасія Приходько. Respekt – за позицію і за ігнорування " зіркової" чужої столиці.

 

Сергій Шевчук

Укрінформ

01.11.2018 

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2019