Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Наші публікації Христос Воскрес – Воскресла й Україна!
Христос Воскрес – Воскресла й Україна!
Понеділок, 09 квітня 2018, 10:57

 

ПОВСТАНСЬКИЙ ВЕЛИКДЕНЬ

 

alt

Українській  повстанській  армії,

збройному  крилу  Організації

українських націоналістів  цьогоріч

виповнюється 75 років. Вояки, які до

неї належали, боролись одразу проти

двох тоталітарних держав –

нацистської Німеччини та

Радянського Союзу. 

 

Виховані у вірі Христовій українські повстанці  завжди шанували і святкували Великдень. Навіть в умовах підпілля, у криївках вони відзначали це величне свято, випікали паски, вітали одне одного пасхальними листівками. Дуже часто це святоворог використовував, щоб завдати удару по загонах УПА. Тому у Великодні дні боротьба не припинялася ні на хвилину.

alt    alt

alt    alt

alt

   Ось що ми читаємоу виданні закордонних частин ОУН «Сурма» за 1949 рік, присвяченому пасхальній темі.

"...І була перед Воскресенням Голгота: Христос, уособлення Божої Правди на землі, був розп’ятий на глум юрбі. Дехто з юрби насміхався з Нього, решта проходила байдуже попри Нього, а в багатьох із Його учнів закралася в душу зневіра. Та переможцем вийшла віра. Воскресення прийшло і Світло правди перемогло темряву.

І в нас сьогодні Голгофа. Наша правда зневажена, а Україна — розп’ята на хресті страждань. Ворог глумиться, а юрба народів проходить байдуже попри нас, зайнята своїми справами.

І багато маловірів, слабодухів усумнилось: чи справді прийде Воскресіння те, що про нього полум’яними поривами записано було у наших юних серцях?..Ні, нас не обманено! Те, що  написано в наших юних серцях, здійсниться! Нарід, що так героїчно змагається за свою правду, не може впасти...І хоч сьогодні він ще на Голгофі, та гомін бойових сурм і тріск кулеметів сповіщають вже недалекий світанок, коли розваляться гроби і радісно привітає брат брата: «Христос воскрес – воскресла й Україна!»

 

 І нині продовжується  боротьба за нашу незалежність, за побудову  нової демократичної європейської держави, засновану на загальнолюдських цінностях. Цю шляхетну справу – захист соборності, суверенітету та територіальної цілісності України – вояки ОУН-УПА передали сучасним героям, які нині воюють на Сході країни.

alt    alt

 

Христос Воскрес – Воскресла й Україна!

 

Підготувала Вікторія Рутковська,

матеріали та фото з Інтернету.

 


Створено volyniany.ua