Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Заходи ПІД ЗНАКОМ ДІДУХА
ПІД ЗНАКОМ ДІДУХА
30 грудня 2018, 01:42

 

alt

 

Вже четвертий рік поспіль, напередодні новорічно–різдв"яних свят Міжнародне громадське об"єднання "Соловецьке Братство" запрошує своїх членів, друзів та прихильників на зустріч. Цього року вона відбулась у "Волинській світлиці", в яку гостинно запросило Міжнародне громадське об"єднання "Волинське братство". До заходу долучились також друзі із Спілки офіцерів України, Товариства зв'язків з українцями за межами України "Україна-Світ", інших громадських об"єднань.

alt

Тож 25 грудня відбулось яскраве дійство року, що минає, яке подарувало нові відчуття сьогодення. По-перше, це офіційний вихідний день святкування Різдва Христового  за григоріанським календарем. По-друге, це історична подія створення Помісної Церкви України, яка також ставить питання дати святкування Різдва. Тому й сплелось усе у цей день: і колядки співали, і дідухи в"язали, і посилку зі смаколиками й подарунками воїнам захисникам на Донбасі складали. До слова сказати – дідухи також для наших бійців на фронт відправили.

Готувались до заходу "соловчани" заздалегідь і грунтовно: і добрий оберемок колосся принесли, і запашні трави, які наповнили домашнім затишком світлицю, і самі учасники в українські строї вбрались, і про вареники та оселедець не забули, та й гармошку з бубном взяли.

 alt   alt

 alt   alt

Робота "кипіла". Хто вже з досвідом робив справу, хто вперше обережно складав колосок до колоска і зв"язував маленькі пучечки. В"язали, допоки не закінчились колоски. З маленьких пучечків формували дідухи.

alt   alt

alt   alt

alt       alt

alt  alt

alt alt

alt   alt

А дідухи вийшли особливі – з теплом сердець, сяянням очей, посмішками і піснями, які так хотілось передати нашим бійцям.

alt   alt

alt   alt

alt   alt

Поки одні світлицю прибирали, інші в цей час  посилку складали, бійцям вітання писали, а ще інші стіл накривали. Адже працювали майже зранку.

alt   alt

alt

Уже за столом познайомились, хто був незнайомий, почули цікаві розповіді від неперсічних особистостей, випала нагода привітати і менинників та ювілярів.

Зворушений був привітаннями з Днем народження Валерій Дісанович Патущак - український мандрівник, науковець, письменник, який перший у незалежній Україні здійснив навколосвітню подорож на яхті  «Лелітка», яка тривала майже чотири роки. Вітання імениннику від волинян передала і вручила подарунки перший заступник Голови Ради  МГО "Волинське братство", голова жіночого Клубу "Волинянка" Жанна Василівна Шнуренко.

alt   alt

З ювілеєм привітали також Малашенка Володимира Даниловича, підполковника міліції у відставці і подарували йому вишиванку.

alt   alt

Заслужений діяч мистецтв України,  художниця Марина Соченко розповіла про свою роботу над фресками Покрови Богородиці. які зовсім нещодавно закінчила і презентувала у військовій каплиці церкви Св. Миколая на Аскольдовій Могилі, присвяченої Героям, полеглим за Україну.

Цікаві спілкування були і з українським політиком, громадським діячем, народним депутатом України 2-го скликання, капітаном 1-го рангу у відставці Євгеном Олександровичем Лупаковим; головою Секретаріату Товариства "Україна-Світ" Аллою Євгенівною  Кендзерою, інженером-конструктором Михайлом Цапро та багатьма іншими. Всі імена не помістяться і на десять сторінок.

alt

    alt    alt  alt   alt

alt  alt

alt  alt

alt   alt

І родзинкою на завершення став останній гість, також "соловчанин",  унікальний, неймовірно талановитий бандуристі лірник, лідер гурту  "Хорея Козацька"  і теж заслужений Тарас  Компаніченко.

alt   alt

alt   alt

alt   alt

Впевнена, що всі учасники цього незабутньго святкового дня, вдячні за організацію і запрошення:

alt

Лук'янчуку  Георгію – голові  МГО "Соловецьке Братство",  кореспонденту видання газети " Нація і держава",

alt

Чорній Світлані - оглядачу  парламентської газети   «Голос України",

alt

Александровій Інні  - старшому науковому співробітнику Українського центру культурних досліджень

 

І на згадку галерея фотографій.

alt   alt

alt   alt

alt   alt

alt   alt

alt  alt

alt   alt

alt   alt

   alt   alt

alt

alt

 

Жанна Шнуренко,

Фото: Георгій Лук"янчук

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2019