Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Заходи 1030-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ
1030-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ
31 липня 2018, 12:52

 

alt

МІЖНАРОДНЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ"ЄДНАННЯ

"ВОЛИНСЬКЕ БРАТСТВО"

СВЯТКУЄ 1030-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ

 

Об"єднання волинян у місті Києві в наступному році буде святкувати свій 20-літній ювілей. За цей час сформувалось товариство однодумців-земляків, які чутливо реагують на всі події, які відбуваються у нашій молодій незалежній державі. І, звичайно, не могли ми бути осторонь від такої дати, як ювілей 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України.

28 липня в Києві відбувся наймасштабніший Хресний хід в історії незалежної України. У цей знаменний для України день  відбулося загальнодержавне та церковне святкування в “колисці” східнослов’янського Християнства – місті Києві. В цей день Православна Церква відзначає також пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу як хреститель України-Руси. Саме він заклав християнську парадигму на наших землях і тому вшановується нащадками як рівноапостольний святий.

alt

Щорічно ми беремо участь у Хресному ході до пам"ятника князю Володимиру. Але цього року до цієї події ми віднеслись по-особливому. Підтримуючи створення в Україні Помісної православної Церкви, а також спостерігаючи за процесом вирішення  питання про надання Томосу Вселенським патріархом, ми вирішили активно долучитись до святкових заходів. А ще після перебування в червні у нашій "Волинській світлиці" Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, ми чекали до нас на свято багато гостей. То ж готувались серйозно і відповідально.

      Всі були задіяні. Частина взяла участь у Хресному ході, інші готувались зустріти гостей у нашій Світлиці, що біля Золотих воріт.

То ж, наші чарівні дівчатка прикрасили своїм натхненням, запалом і енергією 65-тисячну святкову колону вірян під час Хресного ходу «За єдину Помісну Церкву». Прапори МГО "Волинського братства" і Волині зібрали навколо них волинян - знайомих і незнайомих. А пісню "Волинь моя", яку вони заспівали біля фунікулеру і біля огорожі до входу на Володимирську гірку, підхопили всі, хто не зміг потрапити до пам'ятника князю Володимиру. День Святого Володимира був чудовим! Сонячним, натхненним, благословенним, наповненим радістю, світлом і любов'ю!

alt    alt

alt    alt

alt    alt

alt

А ще у волинянок була важлива місія – зустріти і привести наших гостей – делегацію духовенства Волині, яка брала участь у святкових заходах і молитві за Помісну українську Церкву. І після завершення молебня за Україну на Володимирській гірці поважна багаточисельна делегація  завітала до нас, у Волинське братство.

alt

Зустрічали гостей керівники Об"єднання, члени Ради і всі, хто доклав зусиль, щоб зустріч була цікавою, теплою і комфортною.

alt

Коли у двір зайшли  більше ста п"ятидесяти священиків у золотисто-жовтому облаченні з великою іконою Волинської Богоматері, двір неначе засяяв, враження було неймовірне!

alt

Привітавшись з нами, без зайвих слів усі батюшки вишикувались і Владика Михаїл розпочав молебень, який супроводжувався прекрасним церковним співом.

alt    alt

alt    alt

alt    alt

А також, як і було обіцяно на попередній зустрічі, Владика Михаїл освятив двір, наше приміщення і Світлицю. Він привітав нас усіх зі святом, подякував за теплу зустріч, а також наголосив аби «ми завжди, пам’ятаючи з якого роду, жили так, щоб ні нашій вірі, ні нашим традиціям не було переводу».

alt

https://www.youtube.com/watch?v=S4XjNd3dJjQ&feature=youtu.be

Потому архієрей вручив нам образ Волинської Божої Матері, ікону Всіх Волинських Святих, а також збірку з науковим доробком Волинської православної богословської академії і Луцьке Євангеліє.

alt    alt  

  alt    alt

alt

Перший заступник Голови МГО "Волинське братство"  Віктор Набруско,у свою чергу, подарував на пам'ять наш прапор і дев'ятий, останній, випуск альманаху "Волинь моя".

alt   

 alt

Владика побажав процвітання нашій громаді, многаліття всім присутнім і нашій рідній Україні. І стоголосий хор священиків заспівав "Многая літа!". Це було щось неймовірне!

А завершилася зустріч трапезою, яку ми приготували для своїх земляків. Вони поїли, відпочили, а українські пісні, які ми виконували разом, звеселяли і тішили серце й душу.

alt

Тепло зустріли наші гості народну артистку України Світлану Мирводу, яку  добре знають і священики, і капелани.

alt

alt

А наш ансамбль "Волиняни" вони почули вперше. Пісня "Спомин про Волинь" Ганни Маковської дуже припала їм до душі.

alt    alt

Щире спілкування, нові знайомства, обмін контактами, обіцяння обов'язково заходити до Світлиці по приїзді до Києва, пісні - стрілецькі, повстанські, які так чудово співав хор священиків і подяка, подяка від отців за теплий, щирий і гостинний прийом, - таким був День Хрещення України-Русиі у "Волинській світлиці".

alt   alt

alt

alt

Розмова про духовне. А зупинив цю благословенну мить Василь Корінчук

 

alt

Кишенькове видання "Симон Петлюра. Творець армії і держави" Володимира Сергійчука, яке ми подарували священикам і капеланам, поїхало на Волинь і на Схід, до наших захисників. Капелан Олександр - один з тих, хто незабаром передасть хлопцям наші подарунки

 

alt

alt   alt

           Ікона Волинської Божої Матері - подарунок Волинської єпархії МГО "Волинське братство".                             Тепер Вона наша заступниця і покровителька

 

alt

 

Вже пізніше, ввечері, заглянувши у соціальні мережі, ми захоплено слухали державний Гімн України, який співали наші гості - священики Волинської єпархії УПЦ КП біля пам'ятника Володимиру. А ще ми знаємо, що співали вони там і гімн   усіх волинян "Волинь моя" Степана Кривенького, але, на жаль, цього наші ТВ канали не показали.

https://www.youtube.com/watch?v=hxdc9DW9m28

 

28 липня 2018 року! 1030-річчя Хрещення Русі-України!

Цей день надовго запам"ятається волинським киянам з міжнародного громадського об"єднання "Волинське братство". Такі заходи особливо єднають однодумців, бо ж так хотілось достойно зустріти делегацію з Малої Батьківщини, тим більше таку поважну.

Висловлюємо щиру подяку Митрополиту Луцькому і Волинськоу Михаїлу за цю незабутню зустріч. Адже саме Ви, Владико,  були її ініціатором і дали благословеня на проведення. Дякуємо усім нашим волинським священикам, які завітали до нас. Дякуючи всім вам, ювілейна дата Хрещення Русі стала насправді святковою, знаменною і незабутньою! 

Велика подяка Голові МГО "Волинське братство" Сергію Шевчуку, який підтримав Владику Михаїла. Такі  знакові події дають поштовх, "нове дихання" у діяльності громадських об"єднаннь.

Дякуємо усім вам, любі волиняни-кияни, хто долучився до організації, підготовки і проведення цього свята. 

Слава Волині!

Слава Україні!

 

Текст: Вікторія Рутковська,

            Жанна Шнуренко

Фото:  Василь Корінчук

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2019