Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Цікаві особистості Кінострічка «Переломний момент змагатиметься за «Оскар»
Кінострічка «Переломний момент змагатиметься за «Оскар»
21 листопада 2018, 23:31

 

alt

 

Фільм режисера з Каменя-Каширського

 

змагатиметься за «Оскар»

 

Йдеться про кінострічку «Переломний момент: Війна за демократію в Україні» українського режисера Олега Саніна.

Фільм Марка Джонатана Харріса та Олеся Саніна пропонує яскраву та наочну документацію боротьби за демократію

Державне агентство України з питань кіно повідомляє, що документальний фільм про Революцію Гідності та російську окупацію Криму і Донбасу, створена українським режисером Олесем Саніним та американським оскароносним документалістом Марком Харрісом, увійшла до лонг-листа претендентів на премію Американської Кіноакадемії за найкращий документальний фільм.

Фільм охоплює період 2013-2016 років. У ньому зібрані кіносвідчення політичних, кримінальних, військових злочинів та терактів на території України. За час роботи було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

Стрічка про українські події, що прикували увагу цілого світу, вже отримала численні нагороди на кінофестивалях у США та Канаді. У березні цього року «Переломний момент» вийшов у американський прокат і з успіхом демонструвався в кінотеатрах Нью-Йорка, Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст. За оцінками авторитетних кінокритиків, зібраними на популярному сайті Rotten Tomatoes, фільм Олеся Саніна отримав 100% позитивного рейтингу.

 

alt

Олесь Геннадійович Санін – уродженець міста Камінь-Каширський Волинської області, український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор.

Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2004), «Срібної медалі» Академії мистецтв України, «Срібної медалі» ім. Братів Люм'єр.

Заслужений артист України (2014).

Олесь Санін грає  на бандурі, торбані, колісній лірі і продовжує волинську лірницьку традицію.

Деякий час виготовляв музичні інструменти, успадкувавши ремесло від діда. Під псевдонімом Олесь Смик входить до Київського кобзарського цеху.

 

 

Олена ВОЛИНЕЦЬ,

газета "Волинь", 21.11.2018

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2019