Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Цікаві особистості ПОВАЖНИЙ ГІСТЬ У "ВОЛИНСЬКІЙ СВІТЛИЦІ"
ПОВАЖНИЙ ГІСТЬ У "ВОЛИНСЬКІЙ СВІТЛИЦІ"
Неділя, 10 червня 2018, 15:29

 

МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ        

МИХАЇЛ БЛАГОСЛОВИВ "ВОЛИНСЬКУ СВІТЛИЦЮ"       

 

alt         

8 червня в житті Міжнародного громадського Об"єднання  "Волинське Братство" відбулась надзвичайна подія. До нас у "Волинську світлицю" в центрі столиці, на вул. Ярославів вал 10-б, завітав Архієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).  Метою його візиту було відвідати Земляцтво, благословити і накреслити спільні плани на майбутнє.

alt

Його супроводжував Андрій Ковальов, Радник Голови Верховної Ради, «волинський зять», його дружина Інна родом з Маневич.

alt

Голова земляцтва Сергій Шевчук провів невеличку екскурсію фотогалереєю, розповівши про історію створення, керівництво, напрямки роботи, про наші цікаві заходи, що ми проводимо, і про волинян, які на громадських засадах творять і працюють на благо рідної Волині, пропагують її, співають про неї і прославляють.

alt   alt

alt   alt

На пам'ять про відвідини земляцтва Владика подарував нам освячену ікону Всіх Волинських Святих.

alt

Ми, в свою чергу, видання "Бібліотечки "Волинського Братства" – альманах "Волинь моя", «Трагедія Волині» Володимира Сергійчука, «Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо" Йосипа Струцюка і "Нескорена Волинь" Валентина та Оксани Яблонських.

alt   alt

Кінорежисер лауреат Шевченківської премії, Михайло Ткачук презентував диск з фільмом про "Волинське Братство" і стрічкою "Покликав вас Госпожий глас".

alt

Народна артистка України Світлана Мирвода подарувала диск своїх пісень і заспівала романс "Айстри білі". Душевне виконання чарівної волинянки всім припало до душі.

alt   alt

alt

Владика Михайло вразив нас своїм інтелектом, обізнаністю з історією України і Волині. Зокрема, розповів про створення Волинсько-Галицького князівства (саме так, а не Галицько-Волинського) з центром у Володимирі, про князя Володимира, засновника міста.

Митрополит Михаїл – патріот своєї рідної землі не на словах, а на ділі, який справами доводить свою любов до Волині, людина сучасного і прогресивного мислення. На питання Миколи Новосада: "Чи буде все ж таки автокефалія?" Владика впевнено, з оптимізмом відповів: "Буде і дуже швидко! Адже 60% українців називають себе парафіянами української православної церкви київського патріархату і лише - 20% - московської. В рік освячую по десять церков при навчальних закладах, лікарнях, військових частинах".

alt   alt

Сергій Володимирович висловив бажання і пропозицію, щоб на зборах затвердити  Владику нашим духовним провідником і наставником і повноправним  членом Братства.

alt

Зустріч була по-родинному теплою, настрій – піднесеним, посмішки – світлими, а спілкування – щирим, душевним і довірливим.  На останок Владика сказав: "Це – не остання наша зустріч, ми будемо зустрічатися ще. Я хочу, щоб  волиняни-священники, капелани знали, що в Києві є такий осередок земляків, де їх тепло, по-родинному зустрінуть".

alt

alt  alt

alt   alt

За нашою доброю традицією всі разом  ми заспівали  Гімн волинян  "Волинь моя", зробили спільне фото на згадку на подвір'ї Братства біля нашого прапора і отримали благословення від Владики.

altalt

alt   alt

alt

Подібні зібрання – незабутні, вони наповнені високими почуттями, неповторним емоціями. Це була не просто зустріч земляків, а людей, близьких за духом, об'єднаних однією метою – щоб процвітала рідна волинська земля.

За словами Валентини Слободян, "Митрополит виявився дуже цікавим співрозмовником, великим патріотом України і нашої рідної Волині. Залишилось відчуття чогось такого теплого, рідного і близького до душі". А ще – надія на нову зустріч!

 

Вікторія Рутковська,

фото автора, Михайла Ткачука,

Руслана Іщенка

 


Створено volyniany.ua