Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Етнографія
"БЕРЕГИНЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ"
Середа, 04 липня 2018, 11:24

 

alt

 
ДРУГА ПРЕЧИСТА: ДОЩЕМ ПОЛИВАЄ – НЕГАРАЗДИ ЗМИВАЄ
Понеділок, 21 вересня 2015, 13:53

Свято Роду-Рожаниць

 

Серед багатьох традиційних свят виділяються суто жіночі, так звані «осенини» або «осінки». Пізніше вони тісно переплелися з християнськими «богородичними», якими церква вшановує святих великомучениць, найперше, Діву Марію. Її батьки Іоаким і Анна дожили до глибокої старості, але не мали дітей. Після довгих чекань і молитов Бог послав їм дочку, яку назвали «Марією», що означає «Володарка і Надія». Згадка про це свято дійшла до нас із ІV століття, коли було побудовано храм у пам’ять про народження Матері Божої.

 
ЛІТНЄ СВЯТО МАКОВІЯ – НАША ВІРА І НАДІЯ
П'ятниця, 14 серпня 2015, 07:46

14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковія, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «спасівка» – піст, який триває два тижні. У церквах святять воду, квіти і мак. На Маковія кожний повинен мати бути букет квітів, в якому обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковейка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м’ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк - пристрітник. 

 

 
ЛЕГЕНДИ ТА ПЕРЕКАЗИ ПРО ПИСАНКУ
П'ятниця, 10 квітня 2015, 15:41

«Була сувора зима. Птахи не встигли вилетіти у вирій, гинули, замерзали. Люди шанували птахів, як Божі створіння, що приносять весну та радість після холодної зими, позабирали всіх птахів, відігріли у себе й тримали в хатах цілу зиму. Стало сильніше пригрівати сонечко, весна наближалася. Птахи вилетіли з гніздечок і полетіли у вирій. Відтіля повернулися і всім принесли писанки та весну. З того часу й стали люди писати писанки…»

 
До 144 річниці від Дня народження Лесі Українки
Середа, 25 лютого 2015, 20:56

За своє коротке життя, більша частина якого була сповнена хворобами і тяжкими муками, ця мужня жінка зробила стільки, скільки не змогла б зробити і здорова людина, що прожила довге життя. Творчий шлях Лесі Українки – це подвиг, приклад громадянської мужності. У кожному рядочку її віршів відчувається любов до рідної землі, занепокоєння станом народу, але й щира впевненість у тому, що зміни відбудуться, тільки треба рішуче діяти, а не лити сльози. Громадянська лірика Лесі – це не тільки її зброя, а й внесок у справу рідного народу, це щирий, сповнений любові, подарунок українцям.

 

 

 
« ПочатокПопередня123456789НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 9


Створено volyniany.ua