Авторизація

Для перегляду закритої інформації, будь-ласка, авторизуйтесь:Головна Анонси подій ВКЛОНЯЄМОСЬ ПАМ’ЯТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ВКЛОНЯЄМОСЬ ПАМ’ЯТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
01 серпня 2018, 14:31

 

alt

 

ВКЛОНЯЄМОСЬ ПАМ’ЯТІ НАШОЇ ВИДАТНОЇ

ЗЕМЛЯЧКИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ  

(1871–1913р.р.)

 

105 років тому  відійшла у засвіти Леся Українка – наша землячка, видатна українська поетеса, драматург, громадська діячка.

За своє коротке життя, більша частина якого була сповнена хворобами і тяжкими муками, ця мужня жінка зробила стільки, скільки не змогла б зробити і здорова людина, що прожила довге життя.  Поетеса залишила нам величезну творчу спадщину. Її життя – це яскравий приклад того, як  долати труднощі, не впадати у відчай і не коритися долі, а перемагати, цінувати і любити життя у всіх його проявах. 

В наш складний тривожний час її заклична,  пристрасна поезія – надзвичайно актуальна. Палке патріотичне слово Лесі Ураїнки пробуджує і нині бажання боротись  підтримує сили й бойовий дух.  Воно звучало і на Майдані під час Революції Гідності, звучить воно і нині, на Сході нашої країни, де п’ятий рік триває російсько-українська війна. 

Поезія Лесі  надихає, зміцнює силу духу, вселяє  незламну віру і надію на перемогу. Її слово – зброя. Воно спонукає нас на рішучі дії, не лити сльози,  а бути впевненими і вірити, що зміни на краще обов’язково відбудуться:

В поезіях Лесі – незламна є сила.

Вони надихають, дарують нам крила.

До бою звитяжного кличуть народи –

З надією, вірою в нашу свободу.                    

                                                                          Ольга Рутковська

 

                                                                                 МГО «Волинське братство»

 


Створено volyniany.org.ua 2009 - 2019